cloud

MŠ Kollárova

Img

Aktuality

img

Telefonní čísla do tříd a jejich provoz

MOTÝLCI - 607 176 211
7:00 - 15:00 hodin

JEŽEČCI - 607 175 706
6:00 - 15:40 hodin

BERUŠKY - 608 065 274
6:30 - 16:00 hodin

01.09.2021 by Kateřina Janků

img

Akce naší školky

Co nás ještě čeká do konce školního roku

12.05.2022 by Kateřina Janků

MŠ Kollárova je v provozu od roku 1965. V roce 2013 proběhla velká rekonstrukce, celá budova byla zateplena a dostala novou fasádu. Mateřská škola se nachází v blízkosti polikliniky na sídlišti Kollárova. V roce 2018 byla dokončena celková rekonstrukce jedné části suterénu a otevřena centrální kuchyně pro všechny mateřské školy. Mateřská škola je trojtřídní s kapacitou 60 dětí. S dětmi zde pracuje 6 pedagogů, případně asistenti pedagoga, 3 provozní zaměstnanci, ekonomka a vedoucí školní jídelny. Ve školní kuchyni pracuje 1 vedoucí kuchařka, 2 kuchařky a jedna pomocná kuchařka.

Je to zděná, dvoupodlažní budova, která je celá podsklepená. V jedné části suterénu se nachází kotelna a bojler na vodu, ostatní části jsou využívány jako úložné prostory. V druhé části suterénu se nacházejí sklady potravin, mrazáky, sklad výpočetní techniky, prádelna, keramická dílna a pec. V přízemí se nacházejí šatny dětí, šatna zaměstnanců, kancelář vedoucí školní jídelny, jedna třída, sociální zařízení pro zaměstnance, centrální kuchyň pro přípravu a rozvoj jídla do všech mateřských škol. V nadzemním podlaží jsou další dvě třídy, kancelář zástupkyně ředitelky a logopedická učebna. Jednotlivé třídy jsou rozměrově menší, součástí třídy je lehárna, která je také využívána i jako herna, třída v přízemí má navíc samostatný prostor pro výtvarné činnosti.

Každá třída má sklad s pomůckami, přípravnu jídla a sociální zařízení. Budovu obklopuje velká zahrada, která je rozdělena na dvě části. Je vybavena pískovišti, dřevěnými průlezkami a lanovými prvky. Nově zde byl zbudován zahradní domek na uskladnění hraček. Kopec na zahradě umožňuje dětem vyžití jak v létě, tak i v zimě. Část zahrady je oplocena pletivem, část kovovým plotem s betonovou podezdívkou. Součástí areálu je budova přístavby, jejíž první patro má v pronájmu Charita, v přízemí se nachází místnost pro uložení čistících potřeb, 2x sociální zařízení, ředitelna, kancelář ekonomky, 2x archiv a malý cvičební sálek.